wodnikbronislawow.pl

Blog wielotematyczny

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okazją, żeby poświęcić czas swojemu psowi. Podróż wraz z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, żeby odpocząć, w tym samym czasie dając pupilowi czas. W lecietrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długą skutecznością i niską ceną. Są dostępne dla psów różnorodnych rozmiarów, dlatego łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne lub lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do masy psa, należy zatem sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, dlatego zapewniają kompleksową opiekę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, co więcej działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest specjalna ochrona, przykładowo w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby chronić naszego psa w trakcie letniej podróży trzeba sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

obroża na kleszcze

Next Post

Previous Post

© 2019 wodnikbronislawow.pl